VIDEO/ Futja e tifozëve në fushë dhe dhuna në ndeshjen Shkupi - Shkëndija, federata e futbollit mbledhje urgjente në Maqedoninë e Veriut! Pritet ndëshkim i rëndë

Moment nga përplasja e dhunshme në ndeshjen e Kupës

Në Federatën e Futbollit të Maqedonisë së Veriut po mbahet një mbledhje urgjente e Komisionit të Garave, ku do merret vendimi përfundimtar për ndeshjen e ndërprerë të çerekfinaleve në Kupën e Maqedonisë së Veriut ndërmjet Shkupit dhe Shkendijës.

Është e qartë se çështja do të shkojë në Komisionin e Disiplinës dhe pritet që fusha në stadiumin e Çairit të pezullohet automatikisht. Ndeshja u ndërpre në minutën e nëntë kur tifozët e Shkupit u futën në fushë për t'u përballur me Dashmir Elezin, i cili shënoi gol për Shkëndijen. Pas kësaj ndodhi një përleshje e ashpër, me policinë që ndërhyu për të qetësuar kaosin dhe gjyqtari Jovan Kaçevski vendosi ndërprerjen e ndeshjes me rezultatin 0-1 pas vetëm nëntë minutash lojë. Sjellja e tifozëve në një derbi shqiptarësh duket e papranueshme.

VIDEO/ Sherr masiv në derbin e shqiptarëve në Shkup! Kaos dhe dhunë, forcat speciale futen në fushë! FFM i jep fitoren Shkëndijës

×

Veliaj: Marrëdhënia me SPAK-un pro-aktive, në ditët në vijim do të dorëzoj vetë dosjen me informacione për të gjitha çështjet